Yabancı dilinizi telefondan bilgisayardan kolaylıkla geliştirebilir hatta sıfırdan öğrenebilirsiniz.9 mobil uygulama ile  İngilizce dahil yabancı dillerinizi geliştirin.

Doğal yaklaşım metodunda ilk evre sessiz evredir.Bu evrede insanlar öğrenmek istediği dile maruz kalır.Dile maruz kalmak dinlemek,okumak,oyun oynamak,pratik yapmak vb. durumlar ile gerçekleştirilir.

YABANCI DİZİ İZLEYEREK PRATİK YAPMA

BEDAVA İNGİLİZCE DİNLEME SİTELERİ İLE PRATİK YAPMA

KİTAP OKUYARAK PRATİK  YAPMA

 

Yukarıdaki yazılarımızdan İngilizce diline maruz kalma açısından yararlanabilir. İngilizcenizi çok kolay bir şekilde geliştirebilirsiniz.

Bunların yanında telefonlarımız yabancı dil edinimi için en iyi kaynaklar arasında yer alır.Her geçen gün İngilizce ve bir çok yabancı dil hakkında uygulamalar çıkıyor.Bu uygulamaları dil edinimine katkısı kaçınılmaz tek yapmanız gereken indirip oyun gibi oynamak.

Aşağıda 9 tane İngilizce dahil bir çok yabancı dilinizi geliştirmeniz için uygulama önerisi veriyoruz.

Yabancı Dilinizi Geliştirmek İçin 9 Uygulama Önerisi

1)Hello Engilish

İngilizceyi  geliştirmek,İngilizceyi doğal metotlarla öğrenebileceğiniz,dile maruz kalacağınız güzel uygulama.

Sıfırdan İngilizceyi öğretmiyor en azından birinci seviyenin biraz üstü olmanız lazım.

İngilizcenin temel 4 alanına(listening,reading,writing,speaking) dair fazlaca içerik bulunuyor.

 • Uygulamayı ilk açtığınızda ana dilinizi seçiyorsunuz.Doğru seçtiğinize emin olun çünkü uygulama bundan sonra hep ana dilinizde çalışıyor.
 • Ondan sonra 20 soruluk testle karşılaşıyorsunuz.Burada İngilizce seviyeniz ölçülüyor.
 • Teste göre size ders öneriliyor.Mesela çok iyi yaptınız testi uygulama size 300. Dersten başlayın diyor.Fakat çok kötü yaptınız en baştan başlayın diyor.
 • Bu uygulama interaktif oyunlarla İngilizce dersleri veriyor.Başarılı oldukça coin kazanıyorsunuz.Bu coinlerle zor derslerin kilidini kaldırabiliyorsunuz.
 • İngilizce pratik yapmak için aynı zamanda sesli kitaplar,güncel haberler ve kitaplar sunuyor.

 

Android

İOS

 

2)Dualingo

İngilizcede sıfır seviyesinde iseniz ve baştan öğrenmek istiyorsanız tam size göre bit uygulama. Dualingo ,interaktif oyunlarıyla İngilizce dahil 23 yabancı dil öğrenmeniz için imkan sunuyor.

 • Başlangıç seviyesi için uygulama fiil kelime ibare ve cümle öğretmeye odaklanıyor.Üst seviye kullanıcılar içinde yazma,konuşma,kelime boşlukları doldurma yerleri var.
 • Öğrenmek istediğin dili ve ana dilini seçip başlıyorsun.
 • Sonra baştan öğrenmek isteyip istemediğini soruyor.Onu seçiyorsun.
 • Seçimine göre seni basit bir teste yönlendiriyor.Test senin dildeki yeterliliğini ölçüyor ve seni ona göre materyallere yönlendiriyor.
 • İngilizce öğretme stratejisi biraz farklı,mesela yanlış yaptın uygulama seni farklı bir oyun ile o yanlışı öğrenip düzeltmeni sağlıyor.Yine yanlış yaparsan aynı şekilde başka oyun yolluyor.
 • Ben en son  Rus dili için 2 teste girmiştim.10 dk da bitti ve 10 dk sonra çat pat birkaç tanışma cümlesi öğrenmiştim.

 

Android

İOS

 

3)Lingbe

 

Dualingo ve Hello English ikisi de İngilizceyi  geliştirmenize yardımcı olur.Fakat konuşma olarak pratiğinizi geliştirmek istiyorsanız Lingbe ye ihtiyacınız var demektir.Yerli insanların birbirine dil yardımında bulunduğu bir platform.Gerçek insanlara bağlanıp aradığın dilde olan kişiyle konuşup pratik yapabilirsin.

Uygulamanın dil değişim sistemi var.Sen pratik etmek istediğin dilde konuşmak için önce senin dilini öğrenmek isteyen  başkasına pratiğinde yardım ediyorsun.Temel olarak iki kişide aslında hem öğretmen oluyor hem öğrenci.

Lingbie sayesinde arkadaş edinebilir,kültür öğrenebilirsiniz aynı zamana da

Yerli konuşmacılarla bağlanıp konuşa bilinecek çok uygulama olmasına rağmen Lingbie çok basit arayüze sahip.Sadece ana dilini yazıyorsun ve öğrenmek istediğin dili azıcıkta ilgi alanlarını bu kadar.Bu bilgiler kimseyle paylaşılmıyor sadece ilgi alanına ortak olan kişilerle bağlanmayı kolaylaştırıyor.

Ana yüzü sadece konuşmayı başlat butonuna sahip ve konuşmaya uygun olup olmadığını belirten butona.Konuşmadan sonra istersen kişiyi beğenip sonra onunla iletişimi kesmeyebilirsin.

 

Android

İOS

 

4)Memrise

Memrise yüzlerce dile ait yüzlerce çeşit kurs sunuyor.Çok geniş kaynak altyapısına sahip olması için memrise topluluğu tarafından kurslar oluşturuluyor.Çoğu ders oyunlaştırılmış şekilde. Memrise bir araç sayesinde size kurs oluşturma imkanı da tanıyor.

Android

İOS

 

5)busuu

Busu memrise gibi kurslardan oluşuyor.Kurslar yerli konuşmacılar tarafından oluşturuluyor.Genel bir kurs seviyesinden başlıyorsunuz sonra kurslar ona göre gelişiyor. Busuu hemde sosyal medya olarak  çalışıyor.Farklı dildeki insanlar bu uygulama  sayesinde mesajlaşabiliyor kendi tecrübelerini paylaşabiliyorlar.

 

Android

İOS

 

6)Awabe

4000 kelime ve ibare öğreten tamamen ücretsiz uygulama Awabe. Uygulama online olmanıza gerek kalmadan da çalışıyor. Yüzlerce İngilizce içeriğe sahip Awabe. Uygulama çeviri ,ses ve video dersleri sunuyor.Hemde günlük konuşma ,dinleme, hatırlama testleri sunuyor.

Android

 

7)Beelinguapp

 

Sesli kitapları kullanarak bizlere farklı yabancı dilleri öğrenmeyi hedefliyor.Sadece hikayeleri,romanları öğrenmek istediğin dilde dinliyorsun. Yanında da kendi dilinde görebiliyorsun.

Android

İOS

8)Hello Talk

 

Lingbe ye yerli konuşmacılara bağlanarak pratik yapma imkanı sunması ile benziyor.Sadece biraz daha extra şeyler içeriyor.Gidip senin ilgi alanına göre kişileri bulup konuşabiliyorsun veya mesaj, sesli mesaj,video araması yapabiliyorsun.

Android

İOS

 

9)Engilish Speaking Practise

 

Telaffuzu ve konuşma yaparken ki öz güveninizi artırmaya yardım eden bir program.Uygulama yüzlerce kayıtlı konuşma içeriyor.Konuşmaları dinleyebilir kendi sesinizle kayıt yapabilirsiniz.Kendinizi ve yerli konuşmacıyı karşılaştırıp telaffuzu geliştirebilirsiniz.

Android

 

4 YORUMLAR

 1. Eğer dil öğrenmeye yeni başlıyorsanız ve hiç altyapınız yoksa Dualingo senin için en iyi uygulama olabilir.Altyapıyı biraz oluşturduktan sonra her türlü kaynaktan dinlemen,okuman yeterli olur. Biraz seviyeni yükselttiğinde konuşma pratiği de yapman gerekir.Onun için de Hello Talk ve Lingbie öneririm. 🙂

 2. Swipe For English uygulamasini tavsiye edebilirim. Sade bir uygulama kelime haznenizi gelistirmek icin faydali olacaktir ornekler falan var.
  Ya da daha klasik wordbit veya duolingo indirebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here