Üniversite sınavına çalışma yöntemleri nelerdir?.YKS ye nasıl çalışılır? En doğru çalışma yöntemleri.Çalışma teknikleri,etkili ve verimli çalışma yöntemleri nelerdir?

YKS hazırlık sürecinde Çalışma Yöntemleri yani nasıl ders çalıştığınız başarınızı belirleyen altın noktadır. Bu yazımda anlatacağım çalışma tekniklerini layıkıyla okuyup anlarsanız başarınızın katlanarak artacağına eminim.

Öğrenciler YKS hazırlık sürecinde önemli olan konulara tahmin edildiği gibi fazla özen gösterirler.Başarının sırrı ise bazı konuları değil her konuyu önemli görmektir.Sizlere tüm Üniversite sınavını bir yıla sığdırmış bir Tıpçı olarak benim uyguladığım çalışma yöntemleri ve tekniklerini anlatmaya çalışacağım.

Öğrenme yöntemleri nelerdir?

Öğrenme çok farklı yollar ile gerçekleşebilir.Görsel,işitsel olabilir veya yazarak,okuyarak öğrenim gerçekleşebilir.Hedefinizi yüksek tutup her şeyi öğrenmek için bu yöntemlerin hepsini birleştirip üstüne bir de tekrar yaparsanız başarı kaçınılmazdır.Gelin nasıl yapacağınızı anlatayım.

YKS Çalışma Yöntemleri

Çalışma yöntemleri nelerdir?

YKS ye çalışırken tabi ki bazı konular size çok basit gelecektir ama genel olarak konuları layıkıyla öğrenmeden geçmemelisiniz.Örneğin TYT konusu olan ‘sayılar’ üzerinde çok zaman harcamayı gerektirmeyen bir konudur lakin bu konuyu çalışıp bunla ilgili çeşitli soruları yine de çözmelisiniz.Daha önemli bir konuyu her şeyiyle öğrenmeniz gerektiğinde işler değişir.

AYT konusu olan Trigonometri çok önemli ve uzun bir konudur bu yüzden bu konuyu ikiye bölerek çalışmalısınız.Sonra çalışmaya başlamak için önce başlıklara göz atın ve bu konuyu anlatan videoları bulun.Bu imkanı sağlayan youtube sizin için bulunmaz bir nimettir.Açın ve dinlemeye başlayın.Eğer konuya biraz hakimseniz hızlandırın.Bu süreçte çok fazla zamanınız var merak etmeyin tüm konular yetişecek.Her neyse Video size hem görsel hem işitsel öğrenme konusunda katkı sağlayacak ve çalışacağınız konuya taze bir ön hazırlık olacak.Sonra konu anlatımlı kitabınızdan konuyu açacaksınız ve dikkatli bir şekilde okuyacaksınız.Bana kalsa matematiği bile not alarak çalışmak en doğrusudur fakat size önereceğim şey en azından çalışırken tüm formülleri düzenli bir şekilde yazın.Bu dakikadan itibaren öğrenmeyi sağlayan 4 temel çalışma yöntemini bir arada kullandınız.

Konu bittikten sonra bu konuyla ilgili yeteri kadar soru çözün ve şu an bu konuya tüm rakipleriniz geride bırakacak derecede hakimsiniz.Düzen içinde yazdığınız bilgileri belirli aralıklarla tekrar ettiğinizde bu bilgiler hep taze kalacak ve zihninize sabitlenecek.Evet,doğru olan şu ki matematikte bile not tutun.4 temel çalışma yöntemini ne kadar iyi bağdaşıklı bir şekilde uygularsanız o kadar başarılı olursunuz.


Yks çalışma rehberi için kırmızı butona tıklayabilirsiniz.


Hepinize iyi çalışmalar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here