Youtube videoları ile İngilizce öğrenme artık çok kolay.Geniş İngilizce öğrenme Youtube video içerikleri detayları ile bu yazımızda.


Verimlilik zeka dolu tembelliktir.

David Dunham

Davıd Dunham bu sözü çoğu insanı İşaret eder. Biz genellikle çok çalışmanın verimli çalışmaya dahil olduğunu , tembelliğin ise tam tersi olduğunu ,düşünürüz.

Fakat verimlilik efor ve zaman tasarrufundan başka bir şey değildir.Eğer verimli çalıştıysan işini çabucak bitirip dinlenmeye,eğlenmeye,tembelleşmeye  hemen başlayabilirsin.

Peki İngilizce öğrenme de ufak zeka dolu tembellik nedir?


1)Evde bilgisayarını alıp keyifle yatağına yatarken ingilizce öğrenirsen zeka dolu bir tembellik yapmış olursun.

2)Kulaklığını takıp İngilizce Dinleme Yaparken zeka dolu bir tembellik yapmış olursun.

3)İngilizce Hikaye kitabını alıp yatarken okursan zeka dolu bir tembellik yapmış olursun

4)Bilgisayarı açıp Yabancı dizi izlersen zeka dolu bir tembellik yapmış olursun.

5)Telefonuna ingilizce uygulamaları indirip onlarla cayını içerken takılırsan zeka dolu bir tembellik yapmış olursun.


Youtube mecrası ne kadar saçma sapan video içerikleri ile ünlü olsa da İngilizce öğrenirken İngilizce becerilerini verimli bir şekilde geliştire bileceğin kaliteli bir alan, Tabi doğru video derslerini buldukça olacak bu is 🙂

Eğer  bugün birazcık tembellik hissediyorsan,şimdi nerden o içerikleri bulcam Enes Batur izlemek varken diyorsan ,sıkıntı etme! Biz senin için kaliteli içerik üreten İngilizce öğrenmede sana yardımcı olacak İngilizce Öğrenme Youtube videolarını listeledik.

Bu video listesine bakmadan önce İngilizce öğrenme konusunda bir kaç bilgi vermem gerektiğini düşünüyorum.

1: YouTube İngilizce Öğrenme Videolarını Pratik Yaparken Nasıl Uygulanabilir?

1.1 : Dışarıda İngilizce Konuşurken Fazla Düşünme

Yerli konuşmacılar çoğu zaman yanlış gramer ve cümle yapısı kurabilirler. Ee Sen daha yeni öğreniyorsun adamlar doğduğundan berri İngilizce konuşuyor.O yüzden yap hata hiç bir şey olmaz.Sonunda ölüm yok ya.

Fakat tabi ki bu yönü de unutmamak lazım hataları abarttığını falan düşünüyorsan ve de bu senin konuşmanı önemli ölçüde engelliyorsa aşağıdaki İngilizce Öğrenme YouTube Videoları seni çok fazla düşünmeden, rahat bir şekilde İngilizce konuşmana baya bir katkı sağlayacak.

1.2 : İngilizce Konuşurken Yerli Konuşmacıların Aksanlarını Çok Fazla Taklit Etme

Youtube dan İngilizce öğreniyorsan,muhtemelen duyduğun her şeyi taklit etmeye çalışacaksın.Bu çok iyi fakat gerçek hayatta biraz farklı durumlar oluşabiliyor.

Yerli aksanını taklit etme aylarca, yıllarca pratik yapmanı gerektirebilir. Eğer kusurlu bir sekilide yerli konuşmacının aksanını taklit edersen bu biraz karşıdaki insan tarafından etik karşılanmayabilir onlarla dalga geçiyorsunuz algısına kapılabilirler. Yine ve yeniden söylüyorum çok fazla düşünmeye kasmaya gerek yok . Sana doğal olarak nasıl bir aksan geliyorsa öyle konuş gitsin kimse sana bir şey yapmaz merak etme.

1.3 : Argo (slang) Kelimeleri Çok Kullanmayın

Slang(argo) kelimeler ortamı yumuşatmak için güzel bir yol olabilir. Fakat bazı İngilizce öğrenenler bu kelimeleri defalarca kullanırlar.Bu da biraz etik dışı olabilir.Tabi kullanmayın demiyorum.Kullanın fakat ölçütünüz karşıdaki kişi olsun.Onun kullandığından fazla kullanmayın.

1.4 :İngilizce Konuşurken Anlamadığınız Bir yer Olursa Karşınızdakine Mutlaka Sorun

Sorular konuşmanın devam etmesi için buyuk bir önem taşıyor. Diğer kişinin konuşmaya devam etmesini motive ediyor. Ve karmaşaya da mahal verdirmiyor. Karsınızdaki bir cümle kurduğunda onu anlamadığınızı kabulleniyorsunuz bu sekilide yanlış anlaşılmalar vs. olmuyor.Nasıl soru sorabilirim vs gibi sorularınızı duyuyorum.

The ENGLISH CLASS101 İngilizce öğrenme Youtube dersleri nasıl daha iyi sorular sorabileceğimizi bizlere aşağıdaki videoda göstermiş.Onları izleyin daha sorunuz olursa yorumlara dayanın gitsin.

2 : İngilizce Öğrenme Youtube Dersleri: İngilizceyi Akıcı Konuşmak İçin En iyi Youtube Videoları Listesi

Aşağıdaki Youtube videolarından İngilizceyi tüm yönleri ile öğrenebilirsiniz. Biz onları spesifik kategorilere böldük.Senin hangi konuda problemin varsa ona göre aç o videoları izle daha da yapamıyorsan yaz bize elimizden ne geliyorsa yardımcı olmaya çalışırız.

Aşağıda şu konuların dahil olduğu İngilizce videoları bulabileceksin.

  • İngilizce gramer dersleri
  • İngilizce telaffuz dersleri
  • İngilizce konuşma ve diyalog
  • İngilizceyi hızlı öğrenmek için YouTube dersleri

2.1 : İngilizce Öğrenme YouTube Dersleri | Grammer Dersleri

2.1.1: 5 dakika da İngilizce Articles(englishgramarspot)

Level: Başlangıç

İngilizce öğrenmeye yeni başlayanlar için en iyi adres diyebilirim. İngilizce de ki articles lar hakkında her şeyi bu video ile öğrenebilirsiniz.Şimdi neymiş bu Articles derseniz kısaca özet geçiyim.

İngilizce de iki çeşit articles vardır.

1)Definite- 2)İndefine

The : İngilizce de ki Definite articles tır. Tanımlı spesifik şeyleri söylerken kullanılır.

            The dog with red collar stole my shoes

A,An : İngilizce de ki İndefinite articles tır.Tanımlı olmayan genel şeyler için kullanılır.

            A dog stole my shoes,but I’m not sure which one

Video tabiki de zero article hakkında da detaylara girmiş İngilizce konuşanlar article kullanması gerektiğini düşündüğümüz bazı yerlerde kullanmazlar.

Mesela Winter is here da winterdan önce The kullanılmamış.

Englishgrammarspot’s dersleri anlaşılması çok kolay.İngilizce de ki önemli kuralları çok az bir sürede öğrenebilirsin.Aşağıdan bakarsın.

2.1.2 : İngilizce Cümle Kalıpları Dersleri

Cümle kalıpları (sentence pattern) anlamı bir cümle içerisinde isimlerin fillerin nasıl düzenlendiğidir. Bakın bu çok önemli? iyi cümle kalıpları ile İngilizce yi anlamanız kolaylaşır.Kötü cümle kalıpları ile İngilizceden soğursunuz.Burayı adam gibi öğrenin.Sonra diğerlerine geçersiniz.

Unutmadan söyleyim Cümle kalıplarını halledersen hızlı bir şekilde cümle kurmaya başlayabilirsin.Bİraz bakalım bakalım bu cümle kalıpları neymiş.

İngilizcede temel olarak iki tane cümle kalıbı vardır

Birincisi ;

subject(özne),verb(fiil),Object(nesne) SVO

       –     John eats an apple

    John subject  –  eats verb   –    an apple object

İkincisi ;

subject,verb,complement

            Complement subject ti tanımlar

            John subject  – is verb – frustrated comlement

Yukarıdaki video iki konsepti de detaylandırmış. Oradan rahatlıkla izleyebilirsiniz aman cümle kalıplarını öğrenin sonra başa bela olmasın.Neyse hadi devam..

2.1.3 : 15 dakikada 12 İngilizce Tense Öğreniyorum

Level: Başlangıç-orta

İngilizce çok fazla tense yapısı içerir. Bunları diyalogun ortasında fark edip ayırt etmek biraz zor olabilir.Bu video dersleri sizlere küçük ve pratik bir tense rewiew sunuyor. Hatta tenselerin arkasındaki mantığıda basit bir şekilde anlatıyor.

İngilizce gramerini bilip de cümlede kullanmayı unutan ve ya es geçenlerinizde var tabi aranızda size de iyi gelir merak etme bir tekrar yapmış pekiştirmiş olursun.

HA bir ingilizce konuşulan ortama girecen.Kimin aklında gramer kalır.O durumlarda açarsın bakarsın bu videoyu oh mis. Gramer bilginizi yenileyip. İngilizce konuşacağınız ortamlara rahat rahat girebilirsin.

2.1.4 : Countable-uncountable nouns(sayılabilen-sayılamayan isimler)

Level : başlangıç-orta

Sayılabilen – sayılamayan isimler İngilizce öğrencileri tarafından düzenbaz bulunabiliyor.

Sayılamayan isimler çoğul eki almadığı halde bazen öğrenciler çoğul eki aldırabiliyorlar. Ayıptır söylemesi bende yapmıyor değilim 😀 Aman kim takmış konuşuyoz işte ama yinede bakmak gerek.

            Advice – advices        

Sayılamayan isimlerde A an articles larınıda kullanamayız.Fakat tekil sayılabilenlerde kullanabiliriz.

Bu kurallar yazarken, okurken takip edilmesi kolay çünkü düşüneceğiniz bir vakit var fakat konuşurken hızlı davranmamız gerektiği için bu kurallardan kaçınabiliyoruz.Bu yüzden basit gramer seansını yukarıdaki video ile geçirebilir.Pratik yaparak konuşmalarınızdaki eksiklikleri giderebilirsiniz.

2.1.5 : Genelde Yapılan 8 İngilizce Gramer Hatası (Learn English with Rebecca)

Level:Başlangıç

İngilizce öğretmeni olan Rebecca genelde İngilizce öğrenmeye yeni başlayan kişiler tarafından gerçekleştirilen gramer hatalarını söylüyor yukarıdaki videoda.

İlk olarak Rebecca sekiz tane gramer olarak doğru olmayan cümle kuruyor ve size yanlışı bulmanız için süre veriyor.Sonra hatayı gösteriyor ve nasıl çözülebileceğini anlatıyor.Bu video yanlışları tanımlamanın yanı sıra temel gramatik kuralları tekrar etme açısından çok iyi bir fırsat sunuyor.

2.2 : İngilizce Öğrenme YouTube Dersleri | Telaffuz Dersleri

2.2.1 : English Pronunciation Training with IPA (mmmEnglish)

İngilizce öğrenirken ki en zorlayıcı bölümlerden biriside İngilizce tellafuz gelişimidir. Diğer dillerde bir harf tek bir ses ile ifade edilebilirken İngilizcede bir harf iki üç ses ile ifade edilebilir.Bu video dersi İngilizce telaffuzu Uluslararası Fonetik Alfabesini kullanarak gösteriyor. IPA(international phonetic alphabet) de her harf bir sesi temsil eder.Bu youtube videosunda Emma hileli harfleri nasıl telaffuz edeceğimizi bizlere söylüyor.

2.2.2 : Yükselme ve Alçalma Tonlama Dersi ((English Pronunciation Roadmap)

Tonlama çoğu zaman İngilizce öğrenme kurslarında önemsenmez. Fakat doğru tonlama kimi zaman telaffuzdan daha önemlidir. Bu video size hızlı bir şekilde tonlamayı temelinden anlatacak. Öğretmen pratik bilgiler ve örnekler veriyor. O tonlamanın cümle anlamı üzerindeki bağlantısını anlatıyor ve kendi sesiyle gösteriyor.

2.3 : İngilizce Öğrenme YouTube Dersler | Konuşma ve Diyalog dersleri

2.3.1 : Diyaloglarda Kullanmaman Gereken 5 kelime(Go Natural English)

YouTube dan İngilizce öğrenmenin en temel sebeplerinden bir tanesi de yerli konuşmacıların gerçekte nasıl diyaloglara girdiğini anlamaktır.Öğrenciler sınıfta kitapta birçok kelime öğrenirler fakat çoğu yerli konuşmacılar tarafından gerçek hayatta kullanılmaz. Tabi sadece yerli konuşmacıların kullandığı kelimelerde mevcut bunlarda kitapta anlatılmaz

Bu video dersi ile İngilizce öğretmeni olan Gabby 5 tane muhtemelen yanlış kullandığınız kelimeyi anlatıyor. Gramatik olarak bahsettiği kelimeleri doğru kullanan çok fakat yerli konuşmacıların kullandığı şekilde değil tabi.

Örneğin amerikada öğretmenlere teacher diyen öğrenci yok denilebilecek kadar azdır. Genel de isimleri ile hitap ederler . Fakat bazı ülkelerde durum öyle değildir bu saygısızca karşılanabilir.Bu dil ve kültür önerileri ve diyaloglar ile ilgili daha bir çok şeyi bu videoda bulabileceksiniz ,çok yardımcı olacak çünkü kitaplarda hiç birini bulamayacaksınız.

2.3.2 : Akıcı Bir şekilde Konuşma Stratejisi (EnglishClass101)

Strateji spesifik hedefleri başarmak için uygulanan plan anlamına gelir. Bu video sana yerli konuşmacılarla daha iyi bir diyalog yapman için küçük ipuçları içeriyor.

Bu ders grammarla veya herhangi bir İngilizce tekniği ile ilgili değil. İnsanlara yerli konuşmacıların perspektifinden İngilizce öğrencilerinin konuşmayı nasıl ilgi çekici yapabileceği ile ilgili.Yani dışarda gidiyorsun elin Amarigalısı ile konuşmaya çalışıyorsun öyle iki üç cümlede tıkanıp kalma diye adam tutmuş iletişim videosu çekmiş.İzlemessen ayıp.

2.3.3 : İngilizce de 5 Kullanışlı İfade(Papa Teach Me)

Level : Başlangıç- Orta seviye

İngilizce deyimler ve ifadeler bir diğer İngilizce konuşmanızı ilgi çekiçi hale getirecek ve yerli konuşmacılara benzetecek elemanlardır.Tabi her gün bir deyim üretiyorlar bunların hepsini öğrenecek değiliz de mi ? Diye soranlarınız mutlaka vardır.Önemli iki üç öğren adamlarla güzel muhabbet çevir.

Bu ders sizlere 5 tane her İngilizce konuşmanızda kullanabileceğiniz deyimleri söylüyor. Öğretmen ayrıca yerli konuşmacıların ifadeleri normal hayatta nasıl kullandığı hakkında yardımcı oluyor.Adama 5 örnek vermiş bari bunları bilinde elin adamına rezil olmayalım.

2.3.4 : 20 İngilizce Argo Kelime Listesi (Learn English with ESL Team)

Bazı İngilizce argolarını anlamak bir hayli zor.Mesela Cheehy(kaba insan tanımı).Fakat çoğu argo kelime uzun ifadelerin kısaltılması ile oluşmuştur.

Bu derste 20 tane buna benzer argo kelime öğreneceksiniz.Bazıları oldukça tanıdık gelcek.

Wanna want to

dunno dont know

2.4 : İngilizce Öğrenme YouTube Dersleri | İngilizce Nasıl Hızlı Bir Şekilde Öğrenilir Dersleri

2.4.1 : İngilizcede Kullanılan Chunking Metodu İle İngilizce Düşün(Pronunciation Pro)

Chunking bir diğer akıcı İngilizce konuşmacısına konuşmanı yaklaştırma methodu.Chunking ile cümleyi parçalara ayırıyoruz,tonlamasına göre bölüyoruz.Bu konuşmacılara düşüncelerini planlamada büyük rol oynuyor.Adamın ses tonundan ne dediğini anlıyorsun yani.

Bu kısa video chunking i ne olduğunu nasıl kullanıldığını anlatıyor ve öğrencilerin nasıl kullanması gerektiğini gösteriyor.

2.4.2 : Şimdi İngilizce Düşünmeye Başlaman İçin Methodlar (Go Natural Pro)

Çoğu insan İngilizce öğrenirken teknik kısmını halledebiliyor hatta baya iyi konuma gelebiliyorken İngilizce düşünmenin hala çok zor olduğunu dile getiriyorlar.İngilizce cümleleri önce kendi diline çevirip konuşuyorlar.Bu yalnızca konuşmanın yavaşlamasını sağlamamakla birlikte hata yapma olasılığını da arttırıyor.Bu video dersleri 9 ipucu ile bu alışkanlıktan kurtulmayı gösteriyor.

2.4.3 : Amerikalıların Konuşmasını Hızlı Bir Şekilde Anlamanın Sırrı

Level – Orta seviye

İngilizce öğrencilerinin karşılaştığı en büyük problemlerden bir tanesi de yerli konuşmacıların konuşma hızlarının cok fazla olması ve onları anlamakta zorluk çekmek.Bu problem öğrencinin baya bir İngilizce dinlemesinden geçiyor tabi.Fakat aylar alacağını tahmin etmemek elde değil.

Bu video yerli konuşmacının konuşmasını daha hızlı anlaman için sana önerilerde bulunuyor.

Verdiği ipuçları kısa ve öz fakat yinede senin başarı için pratiğe ve İngilizce dinlemeye ihtiyacın var .

Bu videolar ile artık ufak akıllıca tembellikler yaparak İngilizcenizi geliştirebilir, İngilizce konuşmaya başlayabilirsiniz. Videoların dışında biliyorsun ki Evde ingilizce öğrenmenin yöntemlerini anlatıyoruz. Onlarıda sana zahmet bir oku neymiş ne değilmiş bir öğren .Aşağıda linkleri koyuyorum girip bakarsın.

Bol şans..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here